Blue Notes Special met Michalis Paouris

Tsitsanis in jazz-versie

Michalis Paouris (Μιχάλης Παούρης) de Griekse gitaarvirtuoos en niet alleen de gitaar maar nauurlijk als Griek is er ook de bouzouki waar hij door velen de hemel wordt in geprezen. Deze virtuoos op de bouzouki en gipsy-gitaar verrast dan ook al wie hem hoort met zijn heel eigen speelwijze. Vooral de snelheid waarmee hij speelt en de manier waarop hij het plectrum hanteert zorgen voor van verbazing openvallende monden.

Het verhaal doet de ronde dat de bekende gitarist Al Di Meola, met wie hij optrad in 2011, hem “de snelste bouzouki-speler op de planeet aarde” noemde. “Zijn techniek is belachelijk snel”, zou Al Di Meola gezegd hebben, “hij doet me denken aan mezelf toen ik 25 jaar jonger was”.

De snelste bouzouki-speler ter wereld … het lijkt in eerste instantie meer iets voor in het circus, of in het beste geval iets voor het Guinness Book of Records. Maar zo eenvoudig is het niet. Paouris speelt niet alleen snel, hij schijnt bovendien nog zeer nauwkeurig en zuiver te spelen en dat is toch wel een hele prestatie.

Deze Blue Notes Special wordt een hele speciale niet te missen uitzending natuurlijk ook voor wie van deze muziek houdt maar ook om te ontdekken voor wie deze virtuoos nog niet heeft kunnen beluisteren! Het wordt alvast een avond met een totaal Grieks karakter.
Woensdagavond 13 april bij KL85 in een productie en presentatie van Nico Kanakaris.
Bron en tekst: Nico Kanakaris

Volgens sommige bronnen zou hij in 2007 in het Theatro Vrachon in Athene een zodanige indruk gemaakt hebben op de twintig andere professionele bouzouki -spelers op het podium dat ze ophielden met spelen om naar hem te kunnen luisteren. En Thanasis Polykandriotis , de grootmeester op de bouzouki, boog zelfs voor hem neer en omhelsde hem.

Dat was dan wel een beetje voor de show, want Thanasis Polykandriotis wist heel goed van welk hout Paouris gesneden was. Hij kende hem al lang en hij heeft hem ook zelf les gegeven. Paouris was bij hem gekomen toen hij vijftien was en de samenwerking hield acht jaar stand. Polykandriotis was trouwens niet zijn eerste leraar. Michalis Paouris begon bouzoukite spelen toen hij acht jaar was en hij is bij een hele reeks gerenommeerde spelers in de leer gegaan. Toen Yorgos Katsaros hem bijvoorbeeld onder zijn hoede nam was hij al de derde in het rijtje.

Twee leermeesters die een belangrijke rol speelden in zijn muzikale ontwikkeling waren Manolis Michalakis, bij wie hij op zijn veertiende in de leer ging, en Diamantis Chiotis, de zoon van Manolis Chiotis . Tussendoor trad Michalis op en nam hij deel aan wedstrijden, maar hij volgde ook nog jazz-lessen en schaafde voortdurend zijn techniek bij. Tegenwoordig, na al die jaren van opleiding en zelfstudie, geeft hij zelf les. In 2012 trad hij nog op met het Rosenberg Trio.